23
Новини
ico
 • Поїздка на сироварню "Мукко" 24.08.2018

  Ми продовжуємо шукати цікаві продукти українського виробництва. Цього разу ми відвідали молочну ферму Прикарпаття Натуральний Сир "Мукко". Це великий завод з потенціалом та амбіціями. Розташований в селі Угерсько Львівської області на території колишнього колгоспу. Це місцевість між Моршином та Трускавцем. Регіон з чистим повітрям та водою. Кози та корови отримують необхідний догляд та харчування.

  Сироварня працює на своїй сировині. Тут ми переконались, що дотримання технології виготовлення та належного санітарного стану гарантує якісну продукцію. 
  На території підприємства розташована сироварня, коров'яча та козяча ферми, маленькі ферми для козенят різного віку. 
  Дійне козяче стадо налічує 800 кіз і постійно збільшується. Перше на що ти налаштовуєшся, коли заходиш в стайню, де тримають таку кількість кіз - це неприємний запах. Але тут немає нічого подібного. Навпаки, чистота стайні та приміщення для доїння вражає. Кіз тримають у двох великих загонах. Загони повністю вкриті сіном, кожного дня досипають новий шар. Раз на місяць загон вичищають і міняють покриття. Кози мають постійний доступ до води та тюків з сіном. Доять їх 2 рази на день групами по 24 кози. Доїння всього стада займає від 3 до 3,5 годин. Доїння здійснюється за допомогою спеціальної установки без контакту з людиною. Молоко одразу проходить фільтрацію, потрапляє в холодильну установку та доставляється на сироварню. Завдяки такій технології молоко та сир зовсім не мають сторонніх присмаків та ароматів. 
  За такою ж схемою на сироварню постачається і коров'яче молоко.
  На сироварні виготовляють м'який коров'ячий сир - класичний, вершковий, з травами та чилі. Також голандську гауду 3-місячної витримки. На момент нашого відвідування сироварні там витримувалось 55 т сиру. Окрім класичної гауди є сир з горіхами, перцем чилі, віскі чи вином. 
  Сироварня працює тільки на половину своєї потужності, оскільки не вистачає сировини. Наразі пріоритетом є збільшення дійного стада.